WhatsApp Image 2018-06-17 at 18.27.32Prima veste buna este ca toate cele 3 echipe ploiestene au validat loturile. Pe rand, Bc Lynx , Css si Csu au prezentat documente justificative.A  fost constituita comisia tehnica.Loredana Munteanu este membru supleant (CSS Ploiesti).

Se prezinta sistemul Competitional:

LN U12 Feminin
Faza 1

20 de echipe impartite in 5 grupe de 4, joaca un tur fiecare cu fiecare.
Se caliifica primele 3 din fiecare grupa si cel mai bun loc 4
Faza 2
Cele 4 echipe ramase formeaza o grupa de 4 si joaca tur-retur 6 jocuri pentru clasamentul locurilor 17-20
Primele 16 formeaza 4 grupe de 4 echipe si joaca un tur fiecare cu fiecare
Faza 3

Se califica primele 2 si joaca sistem eliminatoriu sferturi, semifinal, finale  conform sistem F3 din sistemul competitional atasat.
Locurile 3 din grupe formeaza grupa de 4 echipe care joaca un tur pentru clasamentul locurilor 9-12
Locurile 4 din grupe formeaza grupa de 4 echipe care joaca un tur pentru clasamentul locurilor 13-16

LN U12 Masculin
Faza 1

36 de echipe impartite in 9 grupe de 4, joaca un tur fiecare cu fiecare.
Faza 2
Se califica prima echipa din fiecare grupa si primele 7 echipe clasate pe locul 2 (coef 1 –  V/J, coef 2 cosaveraj general prin scadere) si formeaza 4 grupe de 4 echipe, pentru locurile 1-16
Ultimele 4 echipe din clasamentul locurilor 4 formeaza o grupa si joaca tur-retur pentru clasamentul locurilor 33-36
Cele 2 echipe clasate pe locul 2 ramase, impreuna cu locurile 3 si primele 5 echipe clasate pe locul 4 (coef 1 –  V/J, coef 2 cosaveraj general prin scadere) formeaza 4 grupe de 4 echipe care joaca un tur, fiecare cu fiecare pentru locurile 17-32.
Faza 3
Se califica primele 2, din grupele 1-16 si joaca sistem eliminatoriu sferturi, semifinal, finale  conform sistem F3
Locurile 3 din grupele 1-16 formeaza grupa de 4 echipe care joaca un tur pentru clasamentul locurilor 9-12
Locurile 4 din grupele 1-16 formeaza grupa de 4 echipe care joaca un tur pentru clasamentul locurilor 13-16
Locurile 1 din grupele 17-32 formeaza grupa de 4 echipe care joaca un tur pentru clasamentul locurilor 17-20
Locurile 2 din grupele 17-32 formeaza grupa de 4 echipe care joaca un tur pentru clasamentul locurilor 21-24
Locurile 3 din grupele 17-32 formeaza grupa de 4 echipe care joaca un tur pentru clasamentul locurilor 25-28
Locurile 4 din grupele 17-32 formeaza grupa de 4 echipe care joaca un tur pentru clasamentul locurilor 29-32

Prima ora oficiala de desfasurare este 8,30 dimineata si 16,30 dupa-masa .

Concursul Cosul de aur de desfasoara marti dupa-masa. Se vor prezenta maxim 2 copii de la fiecare echipa.

Incepe tragerea la sorti a pozitiei in grupE :

CSS -GR A : ALBA IULIA, OLIMPIA 4, CSS PLOIESTI ,DANA DACIAN PORTOCALIU

PRIMUL MECI PT CSS : ORA 11 CU ALBA IULIA

MASCULIN:

GRUPA B: CSU, UBT 2, LEII, DAN DACIAN PORTOCALIU

GRUPA G : LYNX, SOIMI ALBI, PHEONIX GALATI 2, SLAM ROSU

LYNX- SLAM ROSU ORA 11

CSU -DAN DACIAN PORTOCALIU ORA 8.00

Dupa-masa :

Ora 17 Csu -Leii

Ora 19 Lynx-Soimii albi

Ora 19 Css- Olimpia 4

VA MULTUMIM!

Breaking news: Css – ora 11 si Lynx-ora 17 se joaca pe terenul 1. Daca se pastreaza traditia din anii trecuti , meciurile vor fi in direct pe site-ul FRB.