Tarziu in noapte, ca o ordonanta de urgenta, a fost afisat programul meciurilor din prima etapa la categoria U14. Fetele de la CSM Ploiesti vor face o vizita la Iasi, unde pe 28 septembrie, dimineata ,  vor servi un Starters (Iasi) , iar la pranz , dupa o vizita educationala in capitala Moldovei, vor intalni pe  CSM Moinesti. Baietii de la CSS Ploiesti vor juca cu CS Voluntari si FlyOC Constanta, nu se stie inca locatia.

Campionatul National U14 – Feminin
Etapa 1
Grupa 1 Grupa 5
CSS Craiova ACS Rookies Oradea
ACS Champions Bucuresti L.A.P.I. Dej
ABC Leii Bucuresti CS Universitatea Cluj Napoca
Grupa 2 Grupa 6
C Sportul Studentesc Bucuresti ACS Primo Megaball Pitesti
CSS – CSM Targoviste CSM VSK C Miercurea Ciuc
BC Slam Bucuresti ACS Sepsi SIC Sfantu Gheorghe
Grupa 3 Grupa 7
CSM Ploiesti CS Olimpia Bucuresti
ACS BC Starters Iasi
CSM Moinesti
Grupa 4
ACS Dan Dacian Bucuresti

 

Campionatul National U14 – Masculin
Etapa 1
Grupa 1 Grupa 5 Grupa 9 Grupa 13
ACS Dan Dacian Bucuresti CSS nr.5 Bucuresti ACS Champions Bucuresti – Craiova CSS Sighetu Marmatiei
ACS Baller Bucuresti CSS nr.4 Bucuresti ACS BC Lions Craiova ACS Wild Cats Baia Mare
ACS Cuza Pirates Braila ACS Vilis Bucuresti ACS ID Ingerii Baniei Craiova ABC Magic Satu Mare
Grupa 2 Grupa 6 Grupa 10 Grupa 14
CS Fly OC Constanta CN Aurel Vlaicu Bucuresti CSS Targu Jiu CSS Viitorul Cluj Napoca
CSO Voluntari ABC Laguna Bucuresti BC – CSU Sibiu LPS Targu Mures
CSS Ploiesti ACS Pro Basketball Group Bucuresti CSS Sibiu ACS U-BT – 2 Cluj Napoca
Grupa 3 Grupa 7 Grupa 11 Grupa 15
CSS Bacau CSS Tulcea CSU Brasov LPS Bihorul – CSM Oradea
CSS Buzau ACS Deceneu Tulcea CSS Brasovia Brasov CSS Bega Timisoara
ACS Sto-Mart Iasi ACS Academia de Baschet Phoenix Galati ABC Galactica Brasov LPS Cetate Deva
Grupa 4 Grupa 8 Grupa 12
ABC Leii Bucuresti CS Magic Champions Bucuresti ACS U-BT – 1 Cluj Napoca
BC Slam Bucuresti LPS Viitorul Pitesti
ACS Playball Bucuresti CSS – BCN Ramnicu Valcea

 

Programul primei etape poate fi descarcat de aici:

https://www.frbaschet.ro/stiri/comisia-de-competitii/grupele-cn-u14-feminin-si-masculin-si-cereri-de-organizare-a-turneului-1-0

Update: tot seara, au fost puse grupele si programul si pentru categoriile U13,U15 si U18:

La U13, BC Lynx va evolua cu Baller Bucuresti si Dan Dacian Negru, Css Ploiesti cu Slam rosu si Primo Mega Ball Pitesti.

La U15, fetele de la CSM au prins o grupa cu 6 echipe din Bucuresti si Phoenix Galati.

Grupele si meciurile la  categorii U13, U15 , U16 si U18  le puteti vedea aici :

https://www.frbaschet.ro/stiri/comisia-de-competitii/grupele-cn-u13-cn-u15-cn-u16-si-cn-u18-feminin-si-masculin-si-cereri-de-organizare-turnee