In weekendul care urmeaza mai multe echipe  din Ploiesti vor debuta in campionate nationale la diferite categorii. Conform programului afisat de FRB se vor desfasura meciurile:

la U18 masculin:

1 2019-10-05 10:45 CSM Galati   CSU Ploiesti IL Caragiale Bucuresti
3 2019-10-06 10:45 CSU Ploiesti   ACS Dan Dacian Bucuresti IL Caragiale Bucuresti
1 2019-10-05 12:00 CSU Stiinta Bucuresti   CS Sevlar Ploiesti Arena de Baschet
2 2019-10-05 17:00 CS Sevlar Ploiesti   CSS Nr 1 Athletic Constanta Arena de Baschet
3 2019-10-06 10:00 CN Aurel Vlaicu 2 Bucuresti   CS Sevlar Ploiesti Arena de Baschet

U15 feminin:

1 2019-10-05 09:30 ACS Dan Dacian Bucuresti   CSM Ploiesti Sc Gen nr 82 Bucuresti
2 2019-10-05 16:00 CSM Ploiesti   ACS ICED Bucuresti Sc Gen nr 82 Bucuresti
3 2019-10-06 10:00 ACS Academia de Baschet Phoenix Galati   CSM Ploiesti Col T Vianu Bucuresti

U15 masculin:

1 2019-10-05 09:30 ACS Dan Dacian Bucuresti   CSS Ploiesti CT Elie Radu Ploiesti
2 2019-10-05 17:30 CSS Ploiesti   ACS Baller Bucuresti CT Elie Radu Ploiesti
3 2019-10-06 13:00 CN Aurel Vlaicu Bucuresti   CSS Ploiesti CT Elie Radu Ploiesti

 

U13 masculin:

3 2019-10-06 09:00 ACS Dan Dacian Negru Bucuresti   ABC Lynx Ploiesti IL Caragiale Bucuresti
1 2019-10-06 12:30 ABC Lynx Ploiesti   ACS Baller Bucuresti IL Caragiale Bucuresti
1 2019-10-05 14:00 BC Slam Rosu Bucuresti   CSS Ploiesti Edmond Nicolau Bucuresti
2 2019-10-05 17:30 CSS Ploiesti   ACS Primo Megaball Pitesti Edmond Nicolau Bucuresti

La U14 feminin , fetele de la CSM si-au aflat adversarii in etapa 2:

Grupa A2
CSM Ploiesti
ACS Primo Megaball Pitesti
CS Universitatea Cluj Napoca

si probabil ca vor evolua acasa, in fata propriilor suporteri etapa viitoare.

Probabil ca tot acasa vor evolua si juniorii de U16 de la ACS Sevlar, in primul turneu al sezonului. Meciurile se vor disputa inevitabil in cocheta sala  Polivalenta de la Blejoi, programul fiind anuntat in zilele urmatoare.

Turneul 1 – 12-13.10.2019
Etapa 1
CS Steaua Magic Bucuresti ACS Sto-Mart Iasi
ACS Sevlar Ploiesti CS Agronomia Bucuresti
Etapa 2
CS Agronomia Bucuresti CS Steaua Magic Bucuresti
ACS Sto-Mart Iasi ACS Sevlar Ploiesti
Etapa 3
CS Steaua Magic Bucuresti ACS Sevlar Ploiesti
CS Agronomia Bucuresti ACS Sto-Mart Iasi

In perioada urmatoare, vor incepe si meciurile din Campionatul Municipal Bucuresti, competitie la care pot participa ca invitate si echipe dinafara capitalei.Pana in momentul de fata sunt inscrise urmatoarele echipe:

BBM MBM
Lynx Ploiesti 1 Gladiatorii
Dan Dacian – Turcoaz 2 Lynx Ploiesti – Black
Dan Dacian – Negru 3 Lynx Ploiesti – White
Alpha 4 Solaris Ploiesti
Laguna Sharks – Alb 5 Dan Dacian – Portocaliu
Baller – 1 6 Dan Dacian – Negru
Wolf Pack – 1 7 Dan Dacian – Galben
SB Horatiu Giurgiu 8 Dan Dacian – Mov
Isports Ploiesti 9 Dan Dacian – Verde
CS Otopeni 10 Alpha
CSS Steaua 11 Laguna Sharks – Alb
Slam – Rosu 12 Laguna Sharks – Negru
CSS 4 Lumina Wolves – Tineretului 13 Total Sport
CSS 4 Lumina Wolves – Pallady 14 Baller – 1
CSS 4 Lumina Wolves – Dristor 15 Baller – 2
Dinamo CSS 6 – 1 16 Solaris Ploiesti
17 Atletic Kids
BBM – fs 18 Tactic – 1
Ravens 19 Spike
Pro Basketball 20 Isports Ploiesti
Laguna Sharks – Negru 21 CSS – Pantera Baschet Ploiesti
Laguna Sharks – Albastru 22 Vilis
Baller – 2 23 Slam – Rosu
Baller – 3 24 Slam – Alb
Atletic Kids 25 CSS 4 Lumina Wolves – Tineretului
BC Steaua 26 CSS 4 Lumina Wolves – Pallady
Amicii Pitesti 27 Dinamo CSS 6 – 1
Tactic 28 Dinamo CSS 6 – 3
Wolf Pack – 2 29 CSO Voluntari – 1
Vilis
Fan Baschet Otopeni MBM – fs
Slam – Alb 1 Ravens
Slam – Albastru 2 Pro Basketball – 1
Olimpia 3 Pro Basketball – 2
CSO Voluntari 4 Laguna Sharks – Albastru
5 Laguna Sharks – Gri
6 Laguna Sharks – Portocaliu
7 ICED Blue Hawks
8 CS Chitila
9 Spinball
10 Baller – 3
11 Baller – 4
12 BC Steaua
13 Amicii Pitesti
14 Tactic – 2
15 Wolf Pack
16 SB Horatiu Giurgiu
17 Fan Baschet Otopeni
18 CSS Steaua
19 Slam – Albastru
20 CSO Voluntari – 2
J3M J2M J1M
1 Gladiatorii 1 Gladiatorii 1 Dan Dacian
2 Solaris Ploiesti 2 Solaris Ploiesti 2 Laguna Sharks – Alb
3 Dan Dacian – Portocaliu 3 Pro Basketball 3 Laguna Sharks – Negru
4 Dan Dacian – Negru 4 Dan Dacian – Portocaliu 4 Laguna Sharks – Albastru
5 Laguna Sharks – Alb 5 Dan Dacian – Negru 5 Spike
6 Laguna Sharks – Negru 6 Dan Dacian – Mov 6 Vilis
7 Laguna Sharks – Albastru 7 Sport for All 7 CSS Steaua
8 Total Sport 8 Laguna Sharks – Alb 8 Slam – Rosu
9 Baller – 1 9 Laguna Sharks – Negru 9 Slam – Albastru
10 Baller – 2 10 Laguna Sharks – Albastru 10 CSS 4 Lumina Wolves
11 Baller – 3 11 ICED Blue Hawks 11 Dinamo CSS 6 – 1
12 Solaris Ploiesti 12 CS Chitila
13 Amicii Pitesti 13 Baller – 1
14 Tactic 14 Baller – 2
15 Spike 15 Solaris Ploiesti
16 SB Horatiu Giurgiu 16 Vilis
17 Isports Ploiesti 17 Fan Baschet Otopeni
18 Vilis – 1 18 Sevlar Ploiesti
19 Vilis – 2 19 Slam – Rosu
20 Fan Baschet Otopeni 20 Slam – Alb
21 4Sports – Agronomia 21 Slam – Albastru
22 Slam – Rosu 22 CSS 4 Lumina Wolves – Negru
23 CSS 4 Lumina Wolves – Negru 23 CSS 4 Lumina Wolves – Galben
24 CSS 4 Lumina Wolves – Galben 24 Dinamo CSS 6 – 1
25 CSS 4 Lumina Wolves – Alb 25 Dinamo CSS 6 – 3
26 Dinamo CSS 6 – 1 26 Dinamo CSS 6 – 4
27 Dinamo CSS 6 – 3
28 Dinamo CSS 6 – 4
J3M – fs
1 Pro Basketball
2 Spinball
3 Baller – 4
4 Slam – Albastru
5 AS 30
BBF MBF J3F
1 Dan Dacian 1 Olimpia – 4 1 Olimpia – 4
2 Olimpia – 2 2 Pro Basketball 2 Dan Dacian – Portocaliu
3 Slam 3 Dan Dacian – Portocaliu 3 Dan Dacian – Negru
4 CSO Voluntari 4 Dan Dacian – Negru 4 Olimpia – 5
5 CSS Alexandria 5 Olimpia – 6
6 ICED Blue Hawks 6 Vilis
7 CSM – 1 7 Kids Tampa Brasov
8 CSM – 2 8 Slam – Alb
9 Olimpia – 2 9 Slam – Albastru
10 Olimpia – 3 10 CSS 4 Lumina Wolves
11 Vilis
12 CSO Voluntari
J2F J1F 3×3
1 ICED Blue Hawks 1 CSS 4 Lumina Wolves 1 Gladiatorii
2 Olimpia – 1
3 SB Horatiu Giurgiu
4 Slam
5 CSS 4 Lumina Wolves

Nota : BBM- babybaschet masculin; BBM-fs –  babybaschet masculin fara scor ;BBF -babybaschet feminin.

Tragerea la sorti a grupelor va fi facuta saptamana urmatoare.