Weekendul acesta se da startul noului sezon 2019/2020 la categoriile MiniBaschet si Juniori 2 !WhatsApp Image 2018-02-07 at 08.24.16 (1)

🏀 48 de echipe participante la MiniBaschet – masculin.
🏀 24 de echipe participante la MiniBaschet – feminin.
🏀 40 de echipe participante la MiniBaschet – masculin Fara Scor.
🏀 42 de echipe participante la J2 – masculin.
🏀 8 echipe participante la J2 – feminin.

Minibaschet masculin :

GRUPA 1 GRUPA 2  GRUPA 3 GRUPA 4
Slam – Alb Dinamo CSS 6 – 1 Alpha Leii – 1
Baller – 2 Atletic Kids CSS – Pantera Baschet Ploiesti Baller – 1
CSS 2 – 1 Dan Dacian – Mov Dan Dacian – Negru CSS 4 Lumina Wolves – Tineretului
Dinamo CSS 6 – 3 Fan Baschet Otopeni – 1 Lynx Ploiesti – White Lynx Ploiesti – Black
Shooting Stars Buftea – Albastru Soimii Albi – 2 Solaris Ploiesti Slam – Rosu
Superfly Spike BC Play – Albastru Vilis
GRUPA 5 GRUPA 6 GRUPA 7 GRUPA 8
Playball – 1 Dan Dacian – Portocaliu Soimii Albi – 1 Laguna Sharks – Alb
Baschet Team Giurgiu – 1 BC Play – Portocaliu Artesania CSO Voluntari – 1
CSS 5 – 1 CSS 4 Lumina Wolves – Pallady Dan Dacian – Galben Dan Dacian – Verde
Leii – 2 Laguna Sharks – Negru Dinamo CSS 6 – 2 Isports Ploiesti
Magic Champions – 1 Rising Stars Raptors Berceni Sega – Rosu
Vipo Total Sport Steaua Magic – 1 Tactic – 1

Babybaschet masculin:

GRUPA 1 GRUPA 2
Slam – Rosu Magic Champions
Baller – 1 Alpha
CSS 4 Lumina Wolves – Tineretului CSS 4 Lumina Wolves – Pallady
Fan Baschet Otopeni – 1 Isports Ploiesti
Lynx Ploiesti Raptors Berceni
Wolf Pack – 1 Soimii Albi – 2
GRUPA 3 GRUPA 4
Dan Dacian – Turcoaz Leii
CSS 4 Lumina Wolves – Dristor Baschet Team Giurgiu
CSS Steaua Dan Dacian – Negru
Dinamo CSS 6 – 1 Laguna Sharks – Alb
Playball Shooting Stars Buftea
Steaua Magic – 1 Soimii Albi – 1

Babybaschet feminin:

Grupa
CSO Voluntari
CSS 4 Lumina Wolves
CSS Ploiesti
Dan Dacian
Olimpia – 2
Raptors Berceni
Slam
Leii

J3 masculin:

1 2 3 4
Magic Champions – 1 Steaua Magic – 1 CSS 4 Lumina Wolves – Galben CSS 4 Lumina Wolves – Negru
Baller – 2 4Sports – Agronomia Artesania Baller – 3
Dinamo CSS 6 – 3 CSS 4 Lumina Wolves – Alb Dan Dacian – Negru Dinamo CSS 6 – 2
Leii – 2 Dinamo CSS 6 – 4 Laguna Sharks – Negru Laguna Sharks – Alb
Shooting Stars Buftea – Albastru Soimii Albi – 2 Playball Slam – Rosu
Spike Total Sport Vilis – 1 Tactic
5 6 7
Leii – 1 Laguna Sharks – Albastru Dan Dacian – Portocaliu
Baschet Team Giurgiu Amicii Pitesti Baller – 1
CN Aurel Vlaicu CSS 5 Dinamo CSS 6 – 1
Fan Baschet Otopeni Magic Champions – 2 Isports Ploiesti
Rapid Regal – 1 Soimii Albi – 1 Solaris Ploiesti
Vilis – 2 Superfly – 1 Steaua Magic – 2

J2 masculin:

1 2 3 4
Laguna Sharks – Albastru Dinamo CSS 6 – 3 Leii – 1 CSS 4 Lumina Wolves – Negru
Baller – 1 Baller – 2 CSS Giurgiu CN Aurel Vlaicu
Fan Baschet Otopeni Dan Dacian – Mov Dinamo CSS 6 – 2 Dinamo CSS 6 – 4
Leii – 3 Laguna Sharks – Negru Playball Pro Basketball
Royal Fun – Alb Slam – Albastru Slam – Alb Sevlar Ploiesti
Solaris Ploiesti Steaua Magic – 2 Steaua Magic – 1 Sport for All
5 6 7
Dan Dacian – Portocaliu CSS 5 Dan Dacian – Negru
BC Play CS Chitila CSS 4 Lumina Wolves – Galben
Dinamo CSS 6 – 1 ICED Blue Hawks Gladiatorii
Magic Champions Laguna Sharks – Alb Leii – 2
Royal Fun – Albastru Sega Shooting Stars Buftea
Slam – Rosu Vilis Superfly

FOR YOU 2Programul meciurilor saptamanale va fi anuntat spre sfarsitul saptamanii.

Nota: echipele dinafara Bucurestiului ( care nu au CIS cu B) , au statut de invitat si nu au drept de calificare la turneele finale.