Si in acest weeeknd vom avea foarte mult baschet. La U13 masculin, cele doua echipe care ne reprezinta vor juca in deplasare : BC in Sala regimentului de garda din Bucuresti,WhatsApp Image 2019-11-08 at 15.37.42 (1) Css langa centrala de la Cernavoda:

2 2019-11-10 08:30 ABC Shooting Stars Buftea   ABC Lynx Ploiesti Mihai Viteazul Bucuresti
3 2019-11-10 14:00 ABC Lynx Ploiesti   ABC Leii Bucuresti Mihai Viteazul Bucuresti
3 2019-11-09 13:00 ACS 4Sports Agronomonia Bucuresti   CSS Ploiesti Cernavoda
1 2019-11-09 15:30 CSS Ploiesti   CSA Axiopolis Sport Cernavoda Cernavoda

Clasamentul in zona Bucuresti arata in felul urmator dupa primele etape:

Clasament Grupele A si B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Total
1 ABC Lynx Ploiesti 3 9 12
2 ACS Dan Dacian – Portocaliu Bucuresti 3 9 12
3 ABC Laguna Bucuresti 3 8 11
4 ABC Leii Bucuresti 3 8 11
5 ACS 4 Sports Bucuresti 3 7 10
6 ACS Academia de Baschet Phoenix Galati 3 7 10
7 ABC Shooting Star Buftea 2 7 9
8 ACS Baller Bucuresti 2 7 9
9 ACS Playball Bucuresti 3 6 9
10 CSS Ploiesti 3 6 9
11 ACS MC Ball Mangalia 3 5 8
12 CSS Targoviste 3 5 8
13 ACSB Soimii Albi Bucuresti 2 5 7
14 CSA Axiopolis Sport Cernavoda 2 5 7
15 ACS Primo Megaball Pitesti 2 4 6
16 CS Dinamo CSS nr.6 Bucuresti 2 4 6
17 ACS Cuza Pirates Braila 2 3 5
18 BC Slam – Alb Bucuresti 2 3 5
19 ACS Deceneu Tulcea 1 3 4
20 CS Magic Champions Bucuresti 1 3 4
21 ACS Dan Dacian – Negru Bucuresti 1 2 3
22 CS Phoenix Constanta 1 2 3
23 AS BC Fan Baschet Otopeni 1 1 2
24 BC Slam – Rosu Bucuresti 1 1 2
25 CSO Voluntari 1 1 2
26 CSS Focsani 1 1 2

La catagoria U15, fetele de la CSM si baietii de la CSS vor evolua in Bucuresti:

4 2019-11-09 17:00 CSS Ploiesti   CSM Galati CN Aurel Vlaicu Bucuresti
4 2019-11-10 09:30 Sportul Studentesc Bucuresti   CSM Ploiesti H Coanda Bucuresti
5 2019-11-10 17:00 CSM Ploiesti   ACS Champions Bucuresti H Coanda Bucuresti

in municipalul bucurestean se vor disputa meciurile:

ICHB – Liceul Teoretic International de Informatica (Lumina- Colentina)
19:00 CSS 4 Lumina Wolves – Negru Sevlar Ploiesti J2M
Colegiul Tehnic Edmond Nicolau
11:30 Slam – Rosu Lynx Ploiesti BBM
UTCB
12:30 Dan Dacian – Portocaliu Solaris Ploiesti J3M

Le dorim succes !